FImageo

Czaszka z Katynia

ANNA ELISABETH JESSEN

W 2005 roku w Instytucie Medycyny Sądowej w Kopenhadze odkryto czaszkę. Okazało się, że pochodzi ona z Katynia…
Image

Kallokaina

KARIN BOYE

Ta już klasyczna dystopia z 1940 r. po raz pierwszy po polsku! Smaku tej powieści dodaje fakt, że została napisana przez kobietę.
Image

MIAŁA JAJA GOSPODYNI

HANS CHRISTIAN ANDERSEN

Miała jaja gospodyni to jeden z zabawnych wierszyków dla dzieci napisany przez H.Ch. Andersena na kanwie starej…
Image

SPEKTRUM - Leonidy

NANNA FOSS

„Kiedy to się właściwie zaczęło? Czy wtedy, gdy stara żebraczka oskarżyła nas o spowodowanie końca świata?
Image

SPEKTRUM - Geminidy

NANNA FOSS

Liczni czytelnicy, których zachwyciły "Leonidy" wkrótce doczekają się drugiej książki z cyklu SPEKTRUM…
Image

Książka z obrazkami bez obrazków

HANS CHRISTIAN ANDERSEN

Pierwsza książka z cyklu "Andersen dla dorosłych"…
Piesza podróż - okładka

Piesza Podróż

HANS CHRISTIAN ANDERSEN

Nigdy wcześniej nie publikowany w Polsce debiut prozatorski 24-letniego Andersena

Literatura skandynawska

Celem naszego wydawnictwa jest popularyzowanie literatury skandynawskiej, ze szczególnym uwzględnieniem dzieł duńskich. Choć miłośnikom książek Skandynawia może w pierwszej kolejności kojarzyć się ze znakomitymi, znanymi na całym świecie kryminałami, to w wydawnictwie Driada pokazujemy, jak różnorodny literacko jest to region. Znajdziesz u nas bowiem skandynawskie opowieści science fiction, książki dla nastolatków, literaturę obyczajową, ilustrowane baśnie i wiele więcej. Zapraszamy!

Współczesna literatura duńska i nie tylko

Dania i Szwecja mogą poszczycić się wieloma utytułowanymi, cenionymi autorami oraz autorkami rozmaitych dzieł literackich. W Polsce jednak czasem trudno znaleźć współczesną skandynawską literaturę obyczajową, duńskie wiersze czy fantastyczne opowieści dla nastolatków. Z tego powodu w naszym wydawnictwie staramy się przybliżyć polskim czytelnikom książki takich autorów jak Janina Katz, Elisabeth Jessen, Nanna Foss czy Karin Boye, a przez to zafascynować duńską i szwedzką literaturą.

Literatura obyczajowa, skandynawska fantastyka i wiele więcej

W ofercie wydawnictwa Driada proponujemy dzieła literatury skandynawskiej z różnorodnych gatunków. Znajdziesz u nas między innymi książki z popularnej serii opowieści science fiction SPEKTRUM nie tylko dla nastolatków, jak również klasyczną dystopię Kallokaina Karin Boye. Polecamy także arcyciekawy reportaż ze śledztwa duńskiej dziennikarki dotyczącego tajemniczej czaszki z Katynia czy niepublikowany wcześniej w Polsce debiut prozatorski H. Ch. Andersena. Wciąż poszerzamy naszą ofertę, aby literatura skandynawska na stałe zagościła na półkach polskich czytelników.

Książki Andersena – nowe wydania klasycznych baśni

Kto z nas nie słyszał nigdy o baśniach Hansa Christiana Andersena? To jeden z najpopularniejszych autorów w historii duńskiej literatury, w którego książkach zaczytują się kolejne pokolenia zarówno dorosłych, jak i dzieci. W naszym wydawnictwie poświęciliśmy szczególną uwagę temu klasykowi, oferując dzieła Andersena w nowym wydaniu w przekładzie Bogusławy Sochańskiej. Ponadto znajdziesz tu także jego mniej znane książki przeznaczone dla dorosłych.

Znajdź książkę dla siebie w wydawnictwie Driada

Popularna literatura dla czytelników w każdym wieku, nieznane dzieła klasycznych autorów, głośne reportaże – w wydawnictwie Driada chcemy spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagających miłośników skandynawskich książek. Oferujemy różnorodne pozycje w doskonałych przekładach, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie. Poznaj nasze propozycje – wejdź w świat fascynującej duńskiej i szwedzkiej literatury!

-->

Kontakt

Skontaktuj się z nami

Wydawnictwo Driada

ul. Ogrodowa 6
62-030 Luboń
Polska

NIP 7772652290
REGON 364914258

Email

ms@driada.pl