Książka z obrazkami bez obrazków

Hans Christian Andersen

Książka z obrazkami bez obrazków, czyli Andersen dla dorosłych

Hansa Christiana Andersena znają chyba wszyscy czytelnicy. Baśń o Calineczce, Królowa Śniegu czy Brzydkie kaczątko to klasyka baśni, po które chętnie sięga zarówno starsze, jak i młodsze pokolenie. Mało kto jednak zdaje sobie sprawę z tego, że zanim powstały baśnie, ten duński twórca zyskał sławę za sprawą literatury dla dorosłych. Książka z obrazkami bez obrazków to jedno z najwybitniejszych dzieł Andersena. Dzisiaj możesz zdobyć ją w wygodnej formie audiobooka i cieszyć się jej treścią gdziekolwiek jesteś. To nie lada gratka nie tylko dla wielbicieli twórczości pisarza, ale też wszystkich, którzy szukają wartościowej, pełnej poetyckości prozy.

Tłumaczka Andersena Bogusława Sochańska o Książce z obrazkami bez obrazków

Książka z obrazkami bez obrazków, choć dziś znana nielicznym, cieszyła się ogromnym powodzeniem, a sam Andersen uważał ją za jeden ze swoich najlepszych utworów. Jest to książka przede wszystkim dla dorosłych. Ukazała się w 1839 r. Od debiutu pisarza minęło dziesięć lat, znany był w wielu krajach Europy, choć jeszcze nie z powodu baśni. Jesienią tego roku tak zwierzał się w liście przyjaciółce: „(...) Książka z obrazkami bez obrazków ukaże się na Nowy Rok, i mimo że nie mam odwagi nazwać jej najlepszą z moich prac – choć w gruncie rzeczy tak uważam – to nie boję się powiedzieć, że należy do tych, które interesują mnie najbardziej (...) natury poetyckie uznają ją za tomik wierszy prozą”. Sława, jaką Andersen zyskał dzięki tej niewielkiej książce, przeszła jego najśmielsze oczekiwania.

Autorem rysunków zdobiących nasze wydanie jest legenda duńskiej ilustracji książkowej, IbSpang Olsen. Niniejsza książka ukazała się w serii, która przybliża czytelnikowi polskiemu Andersena piszącego dla dorosłych.

Posłuchaj zwiastuna audiobooka

Nasz audiobook Książki z obrazkami bez obrazków jest wyjątkowy. To kameralna superprodukcja. Czyta go bajecznie aktor Teatru Polskiego Radia ADAM BAUMAN – piękny, męski, a zarazem ciepły i barwny głos. Towarzyszy mu aktorka KATARZYNA MARIA ZIELIŃSKA. Całość zilustrował muzyką, dźwiękami i wyreżyserował PIOTR ŁYCZKOWSKI, autor projektu czytagramy.pl, czyli słuchowisk realizowanych na żywo przed publicznością. To ponad dwie godziny księżycowej wędrówki po całym świecie czasów Andersena. Posłuchaj, co opowiadał księżyc…

Szukaj księgarni...


Posłuchaj Zwiastuna Audiobooka

Nasz audiobook jest wyjątkowy. To kameralna superprodukcja. Czyta go bajecznie aktor Teatru Polskiego Radia ADAM BAUMAN – piękny, męski a zarazem ciepły i barwny głos. Towarzyszy mu aktorka KATARZYNA MARIA ZIELIŃSKA.

Całość zilustrował muzyką, dźwiękami i wyreżyserował PIOTR ŁYCZKOWSKI, autor projektu czytagramy.pl, czyli słuchowisk realizowanych na żywo przed publicznością. To ponad dwie godziny księżycowej wędrówki po całym świecie czasów Andersena. Posłuchaj, co opowiadał księżyc…

O autorze

Hans Christian Andersen
(1805-1875)
postrzegany jest uᅠnas jako autor piszący dla dzieci. Nowy przekład ponad stu sześćdziesięciu baśni i opowieści, który ukazał się wᅠ2006 roku, odkrywa szczególne walory jego prozy odczytywane przede wszystkim przez czytelników dorosłych. Do nich adresowana jest również ta książka. Andersen próbował sił w wielu gatunkach. Jest autorem m.in. sześciu powieści, pięciu interesujących opisów podróży, ponad tysiąca wierszy, kilkudziesięciu utworów scenicznych. Przez całe dorosłe życie pisał też dziennik opublikowany wᅠdziesięciu tomach w 1975 roku, aᅠwydana wᅠDanii korespondencja pisarzaᅠzᅠprzyjaciółmi liczy więcej niż czterdzieści tomów iᅠobejmuje ponad trzynaście tysięcy listów. Cała ta spuścizna rzuca nowe, interesujące światło na wielkiego Duńczyka. Niniejsza książka otwiera serię, która przybliży czytelnikowi polskiemu Andersena piszącego dla dorosłych.