Spektrum - Leonidy

Nanna Foss

O książce

„Kiedy to się właściwie zaczęło? Czy wtedy, gdy stara żebraczka oskarżyła nas o spowodowanie końca świata? Czy też zaczęło się od snu o świecących dłoniach? A może od zetknięcia z kompasem, który poparzył nam ręce? Czy długo wcześniej?”

Leonidy, pierwsza powieść z serii SPEKTRUM to historia science fiction dziejąca się w całkiem realnym świecie, historia o przyjaźni, miłości, trudnych relacjach i mrożących krew w żyłach zdarzeniach.

Piętnastoletnia Emi rysuje chłopca o turkusowych oczach, który nosi na szyi tajemniczy pryzmat. Następnego dnia doznaje szoku, gdy chłopiec z rysunku okazuje się nowym uczniem w jej klasie. Nim Emi się obejrzy, ma na dłoniach trójkątne blizny, a jej koledzy i koleżanki potrafią robić niezrozumiałe rzeczy. A może to wszystko tylko jej się zdawało? Zacierają się granice między snem a rzeczywistością, Emi desperacko próbuje zachować przytomność umysłu. Ale wkrótce musi spojrzeć prawdzie w oczy i stawić czoło nieoczekiwanym wyzwaniom, do których należą między innymi podróże w czasie.

Szukaj księgarni...


O autorce

Nanna Foss jest niezwykłą osobą. Urodziła się w 1985 roku na duńskiej prowincji i mieszka na południu wyspy Zelandii na dużej farmie, z mężem i czworgiem dzieci.

Pisanie należało do jej ulubionych zajęć już w dzieciństwie. Czas wypełniało jej też rysowanie, ale to pisanie wzięło górę i po maturze Nanna podjęła studia dziennikarskie w przekonaniu, że zawód dziennikarza da jej utrzymanie.

Jej droga życiowa ułożyła się jednak inaczej. Marzenie o podjęciu twórczości literackiej zrealizowało się po tym, jak zapisała się do stowarzyszenia zrzeszającego osoby pragnące pisać książki. Obcowanie z ludźmi podobnie myślącymi wkrótce zaowocowało pomysłem na cykl powieści SPEKTRUM. Pierwsza książka z serii, Leonidy, wydano w 2014 r. Gdy trafiła do czytelników , okazała się wielkim sukcesem i zyskała opinię najlepszej książki roku dla młodzieży. Tak naprawdę jednak seria cieszy się powodzeniem również wśród czytelników starszych.