Miała Jaja Gospodyni

Hans Christian Andersen

O książce

Książka z efektem animacji

Wspólne czytanie to doskonały sposób na spędzanie czasu z dzieckiem i pogłębianie więzi rodzinnych. Lektury dla najmłodszych, oprócz kolorowych obrazków i niezbyt trudnej treści powinny mieć w sobie dodatkowe elementy przyciągające uwagę i skupiające wzrok. Miała jaja gospodyni to jeden z zabawnych wierszyków dla dzieci napisanych przez H.Ch. Andersena, w tym wypadku na kanwie starej opowieści ludowej. Wierszyk ten nie był dotąd w Polsce znany, w Danii zaś zna go każde dziecko, tak jak u nas dzieci znają wiersze Tuwima czy Brzechwy. To klasyka gatunku, która zabawną treścią przypadnie do gustu niejednemu małemu czytelnikowi i wprowadzi go w wesoły świat literatury duńskiej. Książka jest pięknie ilustrowana i wzbogacona o efekt animacji.

Piękna książka dla dzieci z niezwykłym efektem animacji

Książkę zaprojektowała i zilustrowała Joanna Jasińska-Koronkiewicz, autorka znakomitych filmów animowanych opartych na baśniach H.Ch. Andersena Len (2005), To pewna wiadomość! (2014) i Ole Śpij słodko (2019), wyprodukowanych w TV Studio Filmów Animowanych w Poznaniu. Niewątpliwym atutem i wartością dodaną tej pozycji jest możliwość stworzenia efektu animacji podczas jej kartkowania. Dzięki temu nawet najbardziej ruchliwi słuchacze z zainteresowaniem przysiądą na chwilę, by zanurzyć się we wspaniałym świecie zabawnej opowieści. Wspólna lektura daje również szansę na przybliżenie dzieciom różnych technik tworzenia produkcji filmowych dla najmłodszych.

Wybierz książkę z efektem animacji na niezapomniany prezent

Książkę z wierszem, którą znajdziesz w naszym sklepie przetłumaczyła Bogusława Sochańska, znawczyni Andersena, autorka pierwszego przekładu na język polski wszystkich Baśni i opowieści bezpośrednio z języka duńskiego (t. 1-3, Media Rodzina, 2006). Wybierając ją, masz pewność wierności oryginałowi, a także dostosowanego do najmłodszych odbiorców języka. Dzięki efektowi animacji mały czytelnik będzie zachwycony książką, co sprawia, że idealnie nadaje się ona na prezent. Spraw radość maluchowi i kup Miała jaja gospodyni już teraz!

Szukaj księgarni...


O autorze

Hans Christian Andersen
(1805-1875)
postrzegany jest uᅠnas jako autor piszący dla dzieci. Nowy przekład ponad stu sześćdziesięciu baśni i opowieści, który ukazał się wᅠ2006 roku, odkrywa szczególne walory jego prozy odczytywane przede wszystkim przez czytelników dorosłych. Do nich adresowana jest również ta książka. Andersen próbował sił w wielu gatunkach. Jest autorem m.in. sześciu powieści, pięciu interesujących opisów podróży, ponad tysiąca wierszy, kilkudziesięciu utworów scenicznych. Przez całe dorosłe życie pisał też dziennik opublikowany wᅠdziesięciu tomach w 1975 roku, aᅠwydana wᅠDanii korespondencja pisarzaᅠzᅠprzyjaciółmi liczy więcej niż czterdzieści tomów iᅠobejmuje ponad trzynaście tysięcy listów. Cała ta spuścizna rzuca nowe, interesujące światło na wielkiego Duńczyka. Niniejsza książka otwiera serię, która przybliży czytelnikowi polskiemu Andersena piszącego dla dorosłych.